Anna lahjaksi puinen rannekello - itselle, puolisolle tai muulle läheiselle | sisältää arvonnan

03 joulukuuta 2024


arvonta & mainos Havu Watches

Joululahjojen antaminen on yksi vuoden ihanimmista asioista. Lahjojen antaminen on erityisen palkitsevaa silloin, kun tietää löytäneensä jotain todella erityistä ja lahjansaajalle mieleistä. Tänä vuonna halusin yllättää puolisoni jo hieman ennen joulua pienellä, mutta sitäkin erityisemmällä lahjapaketilla, joka toi hymyn hänen kasvoilleen. Lahjan sisältä paljastui puinen Havu Watchesin Virta-rannekello, joka on valmistettu eebenpuusta ja koristeltu hopeanvärisillä yksityiskohdilla.

Puolisoni on jo pitkään harkinnut rannekellon hankintaa, mutta kerta toisensa jälkeen hankinta on jäänyt tekemättä. Siksi päätin, että tämä joulu olisi täydellinen hetki antaa lahjaksi jotain sekä tarpeellista että erityistä – HAVU-kello, joka edustaa suomalaista designia parhaimmillaan



HAVU-kello täyttää joululahjatoiveen

Onko sinulla vielä harkinnassa laadukas, mutta tarpeellinen lahja läheisellesi? Jos etsit lahjaa, joka on sekä tyylikäs että käytännöllinen, suomalainen HAVU-rannekello on siihen loistava valinta. HAVU-kellojen ajaton muotoilu ja suomalainen laatu tekevät niistä lahjan, joka sopii tilanteeseen kuin tilanteeseen – niin arkeen kuin juhlaankin. 

HAVU-kellojen valikoimasta löytyy useita malleja, joten jokaiselle löytyy varmasti mieleinen vaihtoehto. Virta-kello, jonka valitsin puolisolleni, on klassisen tummanpuhuva malli. Se on saatavilla kahdessa eri koossa: pienempi 38 mm kellotaulu on täydellinen sirompaan makuun, kun taas suurempi 42 mm kellotaulu sopii hieman näyttävämpää kelloa etsivälle.

Kellon runko ja tausta on valmistettu eebenpuusta, mikä ei ainoastaan tuo kellolle sen kaunista luonnollista ulkonäköä, vaan tekee siitä myös hyvin miellyttävän käyttää. Puinen tausta tuntuu pehmeältä ihoa vasten ja kello istuu ranteeseen huomaamattoman kevyesti.



Miksi itse valitsin HAVU-kellon puolisolleni lahjaksi?


Laatua, joka kestää aikaa

HAVU-kello ei ole vain kaunis – se on myös tehty kestämään. Virta-malli on varustettu laadukkaalla sveitsiläisellä Ronda 763 -kvartsikoneistolla, joka takaa kellon tarkan ja luotettavan toiminnan. Näiden ominaisuuksien ansiosta HAVU-kello on paitsi upea asuste, myös käytännöllinen ja pitkäikäinen valinta.


Joulun tunnelmaa ja tyylikästä muotoilua

Joulu on aikaa, jolloin arvostan itse erityisen paljon kauniita asioita, lämpöä ja läheisyyttä. HAVU-kello kiteyttää nämä kaikki ominaisuudet: sen ajaton design, laadukkaat materiaalit ja suomalainen suunnittelu tekevät siitä ihanan lahjan, joka tuo iloa lahjan saajalle vuosiksi eteenpäin. Virta-kellossa eebenpuun tummuus ja hopeanväriset yksityiskohdat luovat tosi upean kontrastin, joka tekee kellosta huomiota herättävän tyylikkään. Tämä hivelee todellakin silmää!





Kun puolisoni avasi paketin ja näki Virta-kellon, hänen ilmeensä kertoi kaiken. Tämä lahja ei ollut vain esine, vaan huolellisesti harkittu ele, jolla toivon voivani viestiä hänelle arvostusta ja rakkautta. Jos sinäkin etsit tänä jouluna jotain erityistä läheisellesi, suosittelen lämpimästi HAVU-kelloa – se on lahja, joka hurmaa tyylikkyydellään ja laadullaan. Jokainen kello kertoo tarinan suomalaisesta suunnittelusta, luonnon kauneudesta ja ajattomasta eleganssista. 


Tällainen lahja ei ole vain käyttöesine, vaan muistutus antajansa arvostuksesta ja huolenpidosta – tästä jää meille muistoon jouluinen hetki, joka säilyy ranteessa mukana jokaisena päivänä.


Instagramin joulukalenterissa on parhaillaan meneillään arvonta, jossa voit voittaa Virta-rannekellon. Arvonta on voimassa 6.12.2024 saakka. Mikäli sinulla ei ole Instagram-tiliä, suosittelen tekemään sellaisen, tai voit osallistua arvontaan kommentoimalla tätä postausta ja kertoa antaisitko kellon lahjaksi vai pitäisitkö itselläsi. Jätäthän kommentissa myös nimesi/nimimerkkisi ja sähköpostiosoitteesi. Onnea arvontaan!


Share your opinion:

  1. Kaunis kello. Antaisin lahjaksi pojalle.
    niina .jupp59 [at] luukku.com

    VastaaPoista
  2. Tyylikäs kello, antaisin lahjaksi aviomiehelleni, hänelle kuin tehty tämä kello, tyylikäs ja ajaton.

    aiholapp at lailanet.fi

    VastaaPoista
  3. Tyylikkäitä kelloja! Antaisin lahjaksi, kun en itse osaa käyttää :)
    Kepa
    mar.marttinen@gmail.com

    VastaaPoista
  4. Antaisin lahjaksi kellon :-) tosi kivan näköinen! <3
    siivillanni@netti.fi

    VastaaPoista
  5. Onpa kaunis kello! Miusta nuo Havun paketit ovat aivan ihania. Ne eivät välttämättä tarvitse edes paketointia päälleen, kun itse laatikko on niin tyylikäs. :)

    VastaaPoista

Jätäthän vain asiallisia kommentteja.

Kiitos kommentistasi!